Beáta Dubasová: Bez rozprávky sa nešlo spať

Synovi som čítala knihu Môj macík, čo je knižka ešte z roku 1956. Pamätám si ju ešte z môjho detstva. Adamko ako trojročný ju už vedel naspamäť.

speváčka Beáta Dubasová
speváčka Beáta Dubasová
Autor: Ľuboš Pilc

Potom som mu čítala Dobšinského rozprávky, Zlatú a Striebornú knihu, Gulliverove cesty s Hložníkovými ilustráciami. Ešte keď bol taký menší, čítala som mu Tri prasiatka – tie vedel celé naspamäť.

Neskôr sa mu páčila knižka Malý princ, ktorá by mala byť v každej rodine. Syn počúval aj rozprávky na kazetách, ktorých máme veľmi veľa. Napríklad O psíčkovi a mačičke, Kocúr v čižmách, O kohútikovi múdrom, Červená čiapočka alebo Išlo vajce na vandrovku.

Čítať deťom, keď sú malé, je nezaplatiteľná vec, pretože to utužuje vzťah. Je to rituál, ktorý dieťa miluje. Potom sme mali aj vymýšľané rozprávky a potom ma opravoval, že nie, tak to nebolo. Aj kazety sme počúvali spolu.

Čertík

Pravda vydáva rozprávkový magazín Čertík

23.03.2010 10:41

Pravda od pondelka predáva rozprávkový magazín s názvom Čertík. Magazín má podtitul Časopis pre šikovné deti a múdrych rodičov.

Marián Vajda

Marián Vajda: Rozprávky som si vždy vymýšľal

29.01.2010 07:00

Doma sme mali veľa knižiek, ktoré čítali deti, ale ja som si vždy vymýšľal. Boli to moje vlastné príbehy, ktoré boli dobrodružné, cestovateľské.

Zuzana Tlučková

Zuzana Tlučková načítala rozprávky na pásky

28.01.2010 16:23

Už je to dosť dávno, čo som deťom čítavala rozprávky. Určite to boli aj klasické rozprávky, napríklad od Podjavorinskej, ale aj svetová klasika ako Andersen.

Beata Szydlová

Szydlová rímsku deklaráciu podpíše, obsahuje poľské požiadavky

24.03.2017 16:54

Poľsko podpíše na sobotňajšom summite rímsku deklaráciu Európskej únie, text obsahuje všetky požiadavky Varšavy.

Aleksandar Vučič

Premiér Vučič: Srbsko nikdy nevstúpi do NATO

24.03.2017 16:46

Srbský premiér Aleksandar Vučič dnes vyhlásil, že jeho krajina nikdy nevstúpi do NATO ani do nijakej inej vojenskej aliancie.

Nový terminál na letisku v Bratislave

Z Bratislavy môžete letieť 44 linkami do 41 destinácií

24.03.2017 15:58

Z bratislavského letiska budú môcť cestujúci využiť počas letného letového poriadku spolu 44 pravidelných liniek do 41 destinácií v 22 krajinách.

Robert Fico, kladenie venca, holokaust

Fico: Tí, čo velebia Slovenský štát, klamú

24.03.2017 15:51

Od odchodu prvého židovského transportu zo Slovenska do nemeckého nacistického koncentračného tábora Auschwitz uplynie v sobotu 75 rokov.