Pravda vydáva rozprávkový magazín Čertík

Pravda od pondelka predáva rozprávkový magazín s názvom Čertík. Magazín má podtitul Časopis pre šikovné deti a múdrych rodičov. Na 68 stranách prináša mix rozprávok a úloh pre najmenších - vystrihovačiek, rébusov a maľovaniek. Magazín je pokračovaním projektu Čítajme deťom, ktorý Pravda odštartovala 6. novembra.

Čerík
Čerík
Autor: Pravda

Magazín Čítajme deťom obsahuje 24 klasických i moderných rozprávok – aj tradičných slovenských, aj rozprávok zo sveta. Vydavateľstvo Perex nimi chce pred Veľkou nocou osloviť škôlkarov, malých školákov a rodičov týchto detí.

„Ide o náš druhý rozprávkový magazín. Prvý sme vydali vlani 30. novembra. Mal rovnaký názov ako celý projekt, teda Čítajme deťom,“ hovorí Jakub Prokeš, zástupca šéfredaktora denníka Pravda, ktorý magazín pripravil a vedie i celý projekt Čítajme deťom.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Magazín sa predáva samostatne v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, novinových stánkoch, na poštách a na internete – cez www.postshop.sk. Cena magazínu je 1,99 eura.

V magazíne nájdu deti a ich rodičia výber obľúbených rozprávok od Pavla Dobšinského, Hansa Christiana Andersena, ale i moderné texty napríklad od Jána Uličianskeho, Erika Jakuba Grocha, Alojza Nociara, Petra Glocka, Jozefa Pavloviča či Braňa Jobusa.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Medzi ťaháky magazínu by mali patriť aj úlohy pre deti. „Tentoraz má najväčší úspech vystrihovacie divadielko,“ dopĺňa Jakub Prokeš. „Deťom sa však páčia aj ďalšie vystrihovačky – maska zajaca, skladacie autíčko či príšerky do okna alebo na lampičku. A veríme, že zaujme i súťaž pre malých ilu-strátorov o 50 rozprávko­vých kníh.“

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Pravda pripravila magazín spolu s partnermi – knižnými vydavateľstvami Mladé letá, Perfekt, Slovart-Print a Edition Ryba. „Otvorili sme knižným vydavateľstvám dvere k našim čitateľom. Spojili sme tra-dičnú značku Pravda s rozprávkami – s knihami, ktoré má každý rád,“ vysvetľuje Jakub Prokeš.

Marián Vajda

Marián Vajda: Rozprávky som si vždy vymýšľal

29.01.2010 07:00

Doma sme mali veľa knižiek, ktoré čítali deti, ale ja som si vždy vymýšľal. Boli to moje vlastné príbehy, ktoré boli dobrodružné, cestovateľské.

Zuzana Tlučková

Zuzana Tlučková načítala rozprávky na pásky

28.01.2010 16:23

Už je to dosť dávno, čo som deťom čítavala rozprávky. Určite to boli aj klasické rozprávky, napríklad od Podjavorinskej, ale aj svetová klasika ako Andersen.

Martin Kaprálik

Martin Kaprálik: Máme radi všetky rozprávky

27.01.2010 11:59

Rozprávkové knižky čítame všelijaké. Naposledy to boli Maťko a Kubko a Červík Ervín. Rozprávky striedame, vyberáme aj tie nové, aj tie klasické.

výstava Ohňom a mečom, pozvánka

Ohňom a mečom: Dejiny civilizácie sprevádza zdokonaľovanie zbraní

28.02.2017 13:32

Stredoslovenské múzeum prináša výstavu o bojoch, výstroji, zbraniach a technike boja na našom území, ako aj v európskom kontexte, s názvom Ohňom a mečom.

rudolf kusý

Rudolf Kusý bude kandidovať na predsedu Bratislavskej župy

28.02.2017 13:22

Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý bude v novembrových župných voľbách kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

dom, byt, prenájom, hypotéka, stavebné sporenie

Podmienky pre hypotéku sa sprísňujú, z vlastných treba mať pätinu

28.02.2017 13:02

Od marca sa menia podmienky pri získavaní hypotekárnych úverov. Zmeny vyplývajú z opatrenia Národnej banky Slovenska.

knižnica, študent, žiak

Dotácie na preškolenie ľudí sa zasekli

28.02.2017 13:00

Štát hľadá možnosti, ako podporiť z eurofondov vzdelávanie nezamestnaných. V automobilovom priemysle vznikne v ďalších 4 rokoch 14-tisíc nových pracovných miest.