Pravda vydáva rozprávkový magazín Čertík

Pravda od pondelka predáva rozprávkový magazín s názvom Čertík. Magazín má podtitul Časopis pre šikovné deti a múdrych rodičov. Na 68 stranách prináša mix rozprávok a úloh pre najmenších - vystrihovačiek, rébusov a maľovaniek. Magazín je pokračovaním projektu Čítajme deťom, ktorý Pravda odštartovala 6. novembra.

Čerík
Čerík
Autor: Pravda

Magazín Čítajme deťom obsahuje 24 klasických i moderných rozprávok – aj tradičných slovenských, aj rozprávok zo sveta. Vydavateľstvo Perex nimi chce pred Veľkou nocou osloviť škôlkarov, malých školákov a rodičov týchto detí.

„Ide o náš druhý rozprávkový magazín. Prvý sme vydali vlani 30. novembra. Mal rovnaký názov ako celý projekt, teda Čítajme deťom,“ hovorí Jakub Prokeš, zástupca šéfredaktora denníka Pravda, ktorý magazín pripravil a vedie i celý projekt Čítajme deťom.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Magazín sa predáva samostatne v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, novinových stánkoch, na poštách a na internete – cez www.postshop.sk. Cena magazínu je 1,99 eura.

V magazíne nájdu deti a ich rodičia výber obľúbených rozprávok od Pavla Dobšinského, Hansa Christiana Andersena, ale i moderné texty napríklad od Jána Uličianskeho, Erika Jakuba Grocha, Alojza Nociara, Petra Glocka, Jozefa Pavloviča či Braňa Jobusa.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Medzi ťaháky magazínu by mali patriť aj úlohy pre deti. „Tentoraz má najväčší úspech vystrihovacie divadielko,“ dopĺňa Jakub Prokeš. „Deťom sa však páčia aj ďalšie vystrihovačky – maska zajaca, skladacie autíčko či príšerky do okna alebo na lampičku. A veríme, že zaujme i súťaž pre malých ilu-strátorov o 50 rozprávko­vých kníh.“

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti
Autor: Pravda

Pravda pripravila magazín spolu s partnermi – knižnými vydavateľstvami Mladé letá, Perfekt, Slovart-Print a Edition Ryba. „Otvorili sme knižným vydavateľstvám dvere k našim čitateľom. Spojili sme tra-dičnú značku Pravda s rozprávkami – s knihami, ktoré má každý rád,“ vysvetľuje Jakub Prokeš.

Marián Vajda

Marián Vajda: Rozprávky som si vždy vymýšľal

29.01.2010 07:00

Doma sme mali veľa knižiek, ktoré čítali deti, ale ja som si vždy vymýšľal. Boli to moje vlastné príbehy, ktoré boli dobrodružné, cestovateľské.

Zuzana Tlučková

Zuzana Tlučková načítala rozprávky na pásky

28.01.2010 16:23

Už je to dosť dávno, čo som deťom čítavala rozprávky. Určite to boli aj klasické rozprávky, napríklad od Podjavorinskej, ale aj svetová klasika ako Andersen.

Martin Kaprálik

Martin Kaprálik: Máme radi všetky rozprávky

27.01.2010 11:59

Rozprávkové knižky čítame všelijaké. Naposledy to boli Maťko a Kubko a Červík Ervín. Rozprávky striedame, vyberáme aj tie nové, aj tie klasické.

Beata Szydlová

Szydlová rímsku deklaráciu podpíše, obsahuje poľské požiadavky

24.03.2017 16:54

Poľsko podpíše na sobotňajšom summite rímsku deklaráciu Európskej únie, text obsahuje všetky požiadavky Varšavy.

Aleksandar Vučič

Premiér Vučič: Srbsko nikdy nevstúpi do NATO

24.03.2017 16:46

Srbský premiér Aleksandar Vučič dnes vyhlásil, že jeho krajina nikdy nevstúpi do NATO ani do nijakej inej vojenskej aliancie.

Nový terminál na letisku v Bratislave

Z Bratislavy môžete letieť 44 linkami do 41 destinácií

24.03.2017 15:58

Z bratislavského letiska budú môcť cestujúci využiť počas letného letového poriadku spolu 44 pravidelných liniek do 41 destinácií v 22 krajinách.

Robert Fico, kladenie venca, holokaust

Fico: Tí, čo velebia Slovenský štát, klamú

24.03.2017 15:51

Od odchodu prvého židovského transportu zo Slovenska do nemeckého nacistického koncentračného tábora Auschwitz uplynie v sobotu 75 rokov.